Skoda ENYAQ iV

3 listopada 2020 roku mieliśmy okazję oglądać Polską premierę Nowej Skody ENYAQ - pierwszego w pełni elektrycznego SUVa marki Skoda.

Oto najważniejsze informacje dotyczące Enyaqa:

ZASIĘG I ŁADOWANIE

Maksymalny zasięg Skody Enyaq iV wyniesie od 340 do 510 km.

Zależeć to będzie od konfiguracji - producent zapowiada trzy (od 55 do 82 kWh), a do tego pięć wariantów mocy (od 150 do nawet 305 KM w wariancie RS).
Napęd - na tylną oś lub obie.

Szybka ładowarka (do 125 kWh) ma pozwolić naładować te topowe wersje od 5 do 80 proc. w niespełna 40 minut. Ładowanie z Wallboxa (do 11 kWh) ma potrwać od 6 do 8 godzin, a z domowego gniazdka - nawet kilkanaście godzin.

WYPOSAŻENIE

Skoda Enyaq jest wyposażona w wiele systemów, które mają poprawiać bezpieczeństwo podczas jazdy.


Są to między innymi:

- asystent podróży z proaktywnym tempomatem,
- wspomaganie jazdy w korku,
- asystent parkowania,
- funkcja wykrywania pieszych,
- hamulec anty-kolizyjny
i szereg czujników mających pomóc nam w uniknięciu nieprzyjemnych zdarzeń na drodze.

Ciekawym rozwiązaniem wartym wspomnienia jest też sposób uruchamiania silnika. Dzięki czujnikowi w siedzeniu, samochód będzie gotowy do jazdy od razu po zajęciu miejsca przez kierowcę.

LED-owe światła Skoda Crystal Lightning z technologią Matrix mają pomóc w oszczędzaniu energii oraz w jeszcze lepszym doświetlaniu drogi. Warto też zwrócić uwagę na naprawdę spore 21-calowe felgi. Skoda idzie również za ciosem w kwestii ekologii i nie sprowadza tego słowa wyłącznie do wsadzenia pod maskę silnika elektrycznego – fotele i wnętrze wykonane są z domieszką eko-materiałów. Na tle stonowanego wnętrza dość mocno wyróżnia się spory, 13-calowy ekran dotykowy. 

KIEDY W SALONIE

Cenniki Skody Enyaq mają pojawić się na przełomie 2020/2021 roku.
Dokładnej daty, kiedy elektryczny SUV trafi do salonów jeszcze nie znamy. Planowo ma się to odbyć w pierwszych kwartałach roku. Zachęcamy do obserwowania aktualności na naszych Social Media oraz na stronie internetowej, gdzie umieszczamy najnowsze informacje.


ZOBACZ WIĘCEJ

 

Udostępnij:
Wróć do listy