SKODA SCALA

Nowoczesny design, przestronność i funkcjonalność znane do tej pory z samochodów klasy premium.


Nowa SKODA SCALA
już w Salonie Ciesiółka Auto Group
w Lesznie!


SPRAWDŹ CENNIK

ŠKODA SCALA to nowy kompakt i zarazem nowy rozdział w historii marki. To auto, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu, a jednocześnie przyciąga codzienną praktycznością. To kolejny stopień w aspiracjach marki i właśnie dlatego nazwa modelu wywodzi się z łacińskiego słowa „scala” oznaczającego „schody” – symboliczny rozwój marki.

Co warto wiedzieć?

Scala powstała na płycie podłogowej MQB A0. Auto mierzy 4362 mm długości, 1471 mm wysokości i jest szerokie na 1793 mm. Z kolei rozstaw osi wynosi 2649 mm – o ponad centymetr więcej niż w Golfie. Największe wrażenie robi jednak pojemność bagażnika. Wynosi aż 467 l, a przy złożonej kanapie wzrasta do 1410 l.


Dowiedz się więcej....

Skoda Scala to następca Rapida. Po pierwszych zdjęciach wnętrza możemy wywnioskować, że czeska marka jest zdeterminowana, aby pojazd został liderem w swojej klasie. Jednym z kluczowych elementów, jaki pojawi się w środku pojazdu, jest wolnostojący 9,2-calowy wyświetlacz centralny. W menu znajdziemy kilka nowości, np. opcję zdalnej aktualizacji systemu. 

 

Za projekt odpowiedzialny jest Oliver Stefani, główny designer, który zwrócił uwagę na małą półeczkę poprzedzającą ekran. Opierając na niej nadgarstek, będziemy mogli łatwiej wcelować w odpowiedni punkt na ekranie. Poza tym w wyższych wersjach Skody Scali pojawi się wirtualny kokpit, który zastąpi tradycyjne zegary. 

 

KONTAKT

Udostępnij:
Wróć do listy