SKODA KAROQ

Po sukcesie Kodiaq'a przyszła pora na ŠKODĘ Karoq! Nowy SUV miał swoją premierę w maju, a w salonach pojawi się jeszcze w tym roku.

ŠKODA konsekwentnie rozbudowuje swoją gamę modelową. Po premierze Kodiaq'a na czele wysuwa się ŠKODA Karoq. Nazwa nowego SUV-a pochodzi z języka Alutiiq, którym posługują się mieszkańcy wysp znajdujących się w pobliżu Alaski.


Termin "KAROQ" jest połączeniem słów
"KAA'RAQ"(samochód) oraz "RUQ" (czyli strzała). 

POBIERZ CENNIK

Wyjątkowa przestrzeń

Już na pierwszy rzut oka ŠKODĘ Karoq cechuje zgrabna, opływowa sylwetka oraz subtelny sportowy charakter. Samochód wyposażono w oświetlenie LED, ponadto będzie bazował na sprawdzonej platformie MQB, która zapewnia większy komfort jazdy.

Auto będzie mierzyło 4,382 m długości i 1,841 m szerokości. Sam bagażnik będzie miał pojemność 521 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń jego objętość rozrośnie się do nawet 1630 litrów. Całkowite usunięcie siedzeń sprawi, że samochód zyska maksymalną ładowność do 1810 litrów. Oprócz tego nowy SUV będzie mógł holować przyczepę o masie własnej do 2 ton.

Dynamika i pewne prowadzenie

Pod maskę Karoq'a trafią nowoczesne jednostki napędowe. Dla nowego SUV-a przewidziano pięć wariantów silników wyposażonych m.in w technologię start-stop oraz funkcję odzyskiwania energii z hamowania. Nowością jest jednostka 1.5 TSI, która będzie posiadała system wyłączający cylindry. Producent zapewnia, że Karoq zaskoczy swoimi możliwościami terenowymi, wszystko za sprawą dostępnych trybów jazdy (Normal, Sport, Eco Individual i Snow 4x4) oraz napędu na obie osie z najnowszą generacją systemu Haldex.

Technologiczna rewolucja

ŠKODA Karoq będzie oferowała szeroki wachlarz nowoczesnych funkcji. W zakresie systemów bezpieczeństwa znajdą się asystenci: parkowania, pasa ruchu oraz jazdy w korku. Karoq wyposażony będzie także w system Blind Spot Detect, który ostrzeże nas o obecności pojazdu w martwym polu. Oprócz tego samochód będzie potrafił samodzielnie wykryć pieszego, a w razie konieczności uruchomi układ hamulcowy. Prawdziwą nowością w modelu ŠKODY będzie cyfrowy zestaw wskaźników w postaci wyświetlacza w miejscu tradycyjnych zegarów. Oprócz tego Karoq będzie wyposażony w przycisk nagłego wezwania, z którego kierowca będzie mógł skorzystać w razie awarii.

 Dowiedz się więcej...

Światowa premiera ŠKODY Karoq odbyła się 18 maja w Sztokholmie. Nowy SUV czeskiej marki trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku.


KONTAKT

Udostępnij:
Wróć do listy