Wiosenna wizyta w Serwisie

Wczesna wiosna to dogodny okres nie tylko na wymianę opon, ale na ogólne sprawdzenie poprawności funkcjonowania pojazdu.

Nasi Doradcy Serwisowi radzą...

Głównym powodem wiosennej wizyty w serwisie jest zazwyczaj wymiana opon z zimowych na letnie. Warto z tym nie zwlekać, gdyż opona zimowa na rozgrzanym asfalcie ma mniejszą przyczepność niż wykonana z twardszej mieszanki opona letnia. Ponadto opona zimowa w wyższych temperaturach znacznie szybciej się ściera.

Oprócz wymiany opon podczas wiosennej wizyty w serwisie warto sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych, stan piór wycieraczek oraz sprawność zawieszenia, hamulców i klimatyzacji. Warto wymienić też płyn spryskiwaczy, ponieważ ten przeznaczony na okres wiosenno-letni lepiej czyści szyby z insektów. 

Użytkownikom samochodów Volkswagen, Skoda, Ford proponujemy odgrzybianie układu klimatyzacji po promocyjnej cenie. Dbałość o klimatyzację jest szczególnie ważna dla kierowców i ich pasażerów ze skłonnościami alergicznymi. Wskazana jest również wymiana filtrów przeciwpyłkowych. Podczas przeglądu serwisowego możemy także dokładnie umyć podwozie samochodu, żeby usunąć pozostałą po zimie sól i inne zanieczyszczenia.


PAMIĘTAJ!

Dzięki sprawnej klimatyzacji możesz podróżować komfortowo przez cały rok!
■ szybko ochłodzisz wnętrze samochodu
■ ustabilizujesz temperaturę na bezpiecznym dla zdrowia poziomie
■ oczyścisz powietrze z zanieczyszczeń
■ szybko i skutecznie odparujesz przednią oraz boczne szyby

 

PORADA EKSPERTA !

Aby klimatyzacja w Twoim aucie działała poprawnie radzimy:
■ uruchom klimatyzację raz na kilka dni na przynajmniej 10 minut, nawet jeśli nie jest niezbędna (aby zachować sprawność kompresora)
■ raz na rok skontroluj ilość czynnika w klimatyzacji oraz wymień filtr kabinowy, nie zapominając o użyciu produktów przeciwbakteryjnych i zwalczających nieprzyjemne zapachy
■ co 2 lata napełnij układ klimatyzacji nowym płynem chłodzącym

 

Umów się na wizytę w serwisie
KONTAKT

Udostępnij:
Wróć do listy